Lazer epilasyonun faydaları nelerdir

Lazer epilasyon geniş vücut alanlarına iğneli epilasyon, ağda, sir ağda ve aletli epilasyondan

Lazer epilasyon vücutta istenilen her yere uygulanabilir. Tıraş, ağda ve tüy dökücü kremler kılı ortadan kaldırır. Ancak kıl kökü yok olmadığı için bir ile dört hafta içinde tüyler geri döner. Lazer epilasyon da ise kıl kökü etkilendiği için tüyler daha geç ve incelmiş olarak geri gelir.

Sonuçlar garanti edilebilirmi?

Tıbbi uygulamaların hepsinde azda olsa başarısızlık ihtimali vardır. Sonuçlar kişisel ve bölgesel farklılıklar gösterebilir. Garanti vermek tıbbi etik kurallarını bilmeyen ve konuya hâkim olmayan kişilerin yaptığı yanlış bir uygulamadır. Doktorunuz, kıl ve cilt yapınızı değerlendirerek olası sonuçlar hakkında size bilgi verecektir. Lazer epilasyon işlemi sonucunda istenmeyen tüylerde % 60 -80 arası azalma başarılı olarak kabul edilir. Esas başarı istenmeyen tüylerdeki bu azalmanın kalıcı olmasıdır.

Yaz aylarında yapılabilirmi?

Tedavi yaz aylarında da uygulanabilir. Fakat, uygulama yapılacak kişiler hekimin önereceği güneşten korunma yöntemlerini dikkatle uygulamalıdır. Ayrıca bronz tene uygulama yapılmamalı, uygulama sonrasında güneşte kalınmamalıdır. Bronz tene uygulama yapıldığında hem yan etkiler görülmekte, hem de başarı oranı düşmektedir.Lazer epilasyonu yılın 365 günü uygulayabilmek için kullanılacak olan lazer ışınının Çünkü lazer epilasyon uygulamalarında zorlanılan konuların başında koyu renkli ciltler gelmektedir. Yaz aylarında bronzlaşan tenlerde, yapılan lazer epilasyon uygulamaları için zorluk teşkil etmektedirler.Piyasada bulunan tüm lazer tipleri koyu renk ve bronzlaşmış tenlerde başarılı lazer epilasyon sonuçları ortaya koyamamaktadırlar. Melanine duyarlılığı yüksek lazer ışını üreten lazer sistemleri, açık renk kıl tiplerinde, derin foliküllerde ve koyu cilt tiplerinde yaptıkları epilasyon uygulamalarında etkili sonuçlar üretemezler.Çünkü ciltte bulunan melaninler lazer ışınlarını emerek, lazer ışınının kıl köküne ulaşmasını engellemektedirler. Bu tip sistemlerde enerji seviyesi düşürülerek uygulama sürdürülebilir. Ancak bu uygulamanın başarı seviyesini anlamak için düşük enerjinin kıl köküne ulaşmadaki başarısızlığını bilmemiz yeterli olacaktır. Ve aynı zamanda ciltte leke ya da iz bırakması da olası bir ihtimaldir.

Yüz Lazer Epilasyonu

Yüz bölgesi, lazer epilasyon için en kritik bölgelerdendir. Bu bölgedeki epilasyon uygulamalarında bazı hususlara özellikle dikkat edilmelidir. Yüz bölgesinde tüylenme nedeni çoğunlukla hormonal nedenlidir. Hormonal tüylenmelerde mutlaka hastalığın nedeni tespit edilmelidir. Lazer epilasyon uygulaması ile birlikte hormonal tedavinin de başlaması önem taşımaktadır. Yüz bölgesinin hormonal duyarlılığı ve kıl döngüsünün hızlı olması nedeniyle lazer tipi seçilirken seçici davranılmalıdır. Alexandrite lazerler, bu bölgedeki tüylerde azalma yerine artışa sebep olabilir. Bu nedenle cilt rengi açık bile olsa, bu bölgede Alexandrite lazer kullanımı önerilmemektedir. Yüz bölgesinde iyi sonuçlarıyla dikkati çeken lazer sistemi, Diode lazerdir. Yüz, boyun, ense Diode lazerlerin en çok kullanıldığı bölgelerdendir.

Neden birden fazla seansı gerekmektedir?

Vücudumuzdaki kılların oluşma, gelişme ve dökülme gibi farklı yaşam evreleri vardır. Aynı bölgede farklı evredeki kıllar bir arada bulunmaktadır. Kılın lazere en duyarlı olduğu evreyi bulmak için lazer uygulaması belli aralıklarla tekrarlanmalıdır. Seans sayısı kişiden kişiye ve aynı kişide farklı bölgelerde değişmekle birlikte ortalama 4-8 seans sorunu çözümlemeye yeterlidir

Gebelikte (Hamilelik) lazer epilasyon yaptırılır mı? Hamilelik sırasında lazer epilasyonun güvenli olup olmadığı ile ilgili detaylı klinik çalışmalar bulunmamaktadır. Lazer epilasyonun fetüs üzerinde olumsuz bir etkisi olup olmayacağı tam olarak bilinmediği için hamilelik sırasında lazer epilasyon yapılması önerilmez.

Süt verirken (emzirme döneminde) lazer epilasyon yaptırılır mı?

Süt verirken yani emzirme döneminde lazer epilasyon yapılmasında bir sakınca yoktur.

 Konuşmaya Başlayın
Whatsapp Destek Hattı
Merhaba, Özel Duygu Hastanesi whatsapp destek hattına hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by