ESTETİK ÜNİTESİ

KALICI MAKYAJ

Kalıcı makyaj uygulaması, bölgenin renk tonuna uygun pigmentlerin derinin hemen alt kısmına enjekte edilmesiyle tamamlanır.

 • Kalıcı makyajın ömrü genel olarak 2-5 yıl arasındadır. Ancak bu süre kişinin cilt yapısına, yaşına ve yaşadığı çevresel faktörlere göre değişir.

 

 • Makyaj yapılırken bölge lokal anestezik kremlerle uyuşturulur. Bu yüzden ağrı hissedilmez.

 

 • Kişiye özel tek kullanımlık steril iğneler kullanıldığı için son derece güvenlidir.

CİLT BAKIMI

Cilt gerek yaşın ilerlemesi gerekse çevresel koşullar nedeniyle zamanla bozulmaya başlar ve eski tazeliğini yitirir. Cildin sağlıklı görünümünü koruyabilmesi ve yaşlanmasının yavaşlatılabilmesi için gerekli bakımın düzenli olarak yapılması oldukça önemlidir.

 • Cilt bakımı cildin oksijen alış verişini arttırmasının yanı sıra ciltte zamanla biriken tozdan, kirden, yağ ve ölü hücrelerden arındırır ve cildin yenilenmesini sağlar.

 

 • Buhar uygulaması, siyah noktaların ve tıkalı gözeneklerin temizlenmesi, peeling, maske, tonik ve nemlendirme gibi işlemler yapılarak cildin ihtiyaçları giderilmektedir ve cildin genç kalması sağlanmaktadır.

 

 • Her kadının cilt tipi aynı değildir. Bu nedenle cilt bakımı yapılmadan önce uzman tarafından cilt tipi belirlenmelidir.

LUMİSHAPE

Lumishape Nedir?

Kızılötesi ışınlar ve radyo frekanslar kullanılarak, dermis tabakasının ve yağ tabakasının ısıtılması ve bu şekilde oksijen konsantrasyonunun artırılarak hücre metabolizmasının hızlandırılması işlemidir.

Uygulama Aşamaları

 • Kızılötesi dalga boyu aracılığıyla üst deri korunarak cilt 5 mm kadar (dermis tabakasına kadar) ısıtılır.Radyo frekans ile de 5 – 15mm (yağ tabakasına) kadar ısınma sağlanır.
 • Kızılötesi ışınların ve radyo frekansın birlikte kullanılması ile oluşan etki her ikisinin de tek başına kullanılmasıyla oluşan etkiden daha yüksektir.
 • İşlem yapılan bölgede oluşan ısınma, oksijenin hücrelere geçişini artırır.
 • Yağ hücrelerinde artan oksijen konsantrasyonu ise hücre metabolizmasını hızlandırır.

Lumishape’in Etkileri

 • Yağ hücrelerinin boyutlarında küçülme, sayılarında azalma görülür.
 • Lenfatik dolaşımın artması ile bölgesel incelme sağlanır.
 • Cilt yüzeyi daha pürüzsüz hale gelir.
 • Uygulanan vakum masajı, selülit problemi yaşanılan bölgelerde damarların genişlemesini, kan dolaşımının artmasını sağlar ve böylece selülitlerin azalmasına etki eder.
 • Vakumun, kızılötesinin ve radyo frekansın beraber çalışılması ile daha etkili sonuç görülür.
 • Vakumlu masaj sayesinde hücre içindeki lenf sıvılarının, lenf dolaşımına katılması daha kolay hale gelir.
 • Yüzde uygulandığında kaldırıcı ve toparlayıcı etkiye sahiptir. Aynı zamanda göz çevresindeki siyah halkaları ve kırışıklıkları azaltır.
 • Göz torbalarını gözle görülür şekilde düzeltir. Yağ ihtiva eden torbalarda sonuç daha yavaş iken, ödemli torbalarda sonuç daha hızlı görülür.

YÜZ GENÇLEŞTİRME

Fraksiyonel Lazer Nedir?

Son yıllarda cilde hasar vermeden tedavi olanağı sağlayan fraksiyonel lazer sistemleri ile cilt gençleştirme alanında çok başarılı sonuçlar alınmaya başlandı. Fraksiyonel lazerlerde yüksek enerji fraksiyone edilerek, yani bölünerek mikroskobik sütunlar şeklinde cilt altına iletilir ve bu bölgede oluşturduğu ısı  nedeniyle doğal yara iyileşmesini,  kollajen, elastin ve hyaluronik asid  sentezini tetikleyerek yeni ve sağlıklı doku oluşmasını sağlar. Doku onarılırken cilt gerginleşip sıkılaşır, çizgilerden arınır. Kırışıklıklar azalırken
daha canlı ve genç görünümlü bir cilt elde edilir.

Fraksiyonel Lazerin Avantajları Nelerdir?

Fraksiyonel lazerlerin diğer etkili cilt soyma yapan lazer sistemlerine olan en önemli üstünlüklerinden biri iyileşme ve sosyal hayata dönüş sürecinin çabuk olmasıdır. Fraksiyonel lazerler 2-3 hafta sosyal hayattan uzak kalmayı gerektirecek tedaviler yerine aynı etkinin alınabileceği konforlu bir tedavi ve çabuk iyileşme şansı verirler.
Cildin üst tabakası tedavi sırasında korunduğu için soyulma ve yaralanma görülmez. Günlük aktiviteye dönüş hemen veya çok kısa sürede olur. Birkaç gün sürecek bir pembelik – kızarıklık beklenir. Fraksiyonel edilmiş sütunlar gereksiz ısınmayı önleyerek tedavi sırasında ağrıyı azaltır.

Fraksiyonel Lazer ile Cilt Gençleştirme Sonrasında  Ne Olacak?

Cildin kollajen sentezinin tetiklenmesiyle cilt daha canlı ve genç bir görünüm kazanır. İnce çizgiler silinir. Kırışıklıklar azalır ve cilt gerilip sıkılaşır. Yüz ovali bu şekilde tekrar toparlanabilir. Uygulamadan hemen birkaç gün sonra ciltte sıkılaşma ve gerilme hissedilebilir ancak tedavinin gerçek etkisi 6 haftada ortaya çıkacak ve cildiniz 4-6 ay boyunca gençleşmeye devam edecektir. İstenilen sonuç için 6 hafta arayla 3- 5 seans tedavi önerilmektedir.

Uygulama Bölgeleri

Yüz, boyun, dekolte, el sırtı, kol gibi birçok vücut bölgesinde cilt gençleştirme için kullanılabilir.

KARBOKSİTERAPİ

Karboksiterapi, Karbondioksit (C02) gazının tedavi amaçlı derialtına enjekte edilerek dolaşımın ve dokudaki bölgesel metabolizmanın hızlandırılması işlemidir. Tedavi hızlı, rahat, etkili ve cerrahi olmayan bir yöntem olarak kabul edilmektedir.

 • Sellülit, lokal yağlanma, ameliyat ve yara izleri, boyun, dekolte ve kol bölgesinin toparlanması, el ve yüz cildinin toparlanması ve gençleştirilmesi durumlarında kullanılmaktadır.

 

 • Uygulama ile birlikte; cilt altı mikrodolaşımda damar genişlemesi artar, kılcal damar kan akışı artar ve hızlanır, yağ eritici etki oluşur, yüzeye yakın dokularda oksijen kullanma potansiyeli artar, pH dengesi sağlanır.

SAÇ EKİMİ

Saç dökülmesinden dolayı problem yaşayanlar en kalıcı çözüm olarak saç ekimi yoluna başvurmaktadırlar. Saçları üreten hücreler, zamanla ölmektedirler. Böylece saç, ilk olarak güçsüzleşir, daha sonra büyümemeye başlar ve son evrede dökülür. Bu sorunu yaşayan kişilere saç ekimi en kesin ve kalıcı tedavi türüdür.

 • Saç ekimi, erkek tipi saç dökülmesi görülen herkese yapılabilir. Erkek tipi saç dökülmesi genetik bozukluk olan kişilerde erkeklik hormonuna bağlı olarak görülmektedir.

 

 • Belirleyici olan saç dökülmesinin tipidir. Saç derisi görülür durumdaysa saç derisinin göründüğü bölge olması gerekenin yarısının altında olduğu anlamı taşımaktadır.Bu durumda saç ekimi tedavisi yöntemine başvurulmalıdır.

 

 • Saç ekimi, ekim yapılan bölgeye ve hastanın saç dökülmesinin miktarına ve dökülüp dökülmemesine göre birçok kez yapılabilmektedir.

KAŞ KONTÜR (MİCROBLADİNG)

 • Kozmetik olarak kaş bölgesini yeniden yaratmak ya da o bölgeyi doldurmak için kullanılır. Seyrek kaşların araları doldurulur.

 

 • Yapılacak uygulama ile bozuk kaş şekli düzeltilebilir, düşük kaşlar kaldırılabilir, tıbbi nedenler ile dökülmüş kaşların yerine yeni kaş tasarlanabilir veya seyrek kaşların araları doldurulabilir.

 

 • Tıbbi bir sorun nedeniyle kaşları olmayan kişiler, seyrek veya yarım kaşlara sahip kişiler, daha kavisli kaş sahibi olmak isteyenler, kaşlarını vurgulamak isteyenler, kaşlarını almakta ve şekillendirmekte sıkıntı yaşayanlar, bozuk kaş şekli olanlar kaş – kıl tekniğinden faydalanabilirler.

PRP / MEZOTERAPİ

Mezoterapi ve Prp Tedavileri

Mezoterapi yöntemi ile tedavi oldukça geniş bir hastalık grubunda etkili tedavi olanakları sunmaktadır. Günümüzde daha çok ağrı ve kozmetik sorunlarda mezoterapiden faydalanılmaktadır. Mezoterapi diğer tedavi yöntemleri ile aynı anda kullanılabilmektedir.

Hangi ağrılarda mezoterapi tedavisi uygulanıyor?

Mezoterapi, kireçlenme, bel fıtığı, boyun ve sırt ağrıları, omuz ve dirsek ağrıları, el ve el bileğindeki ağrılar, kalça ve diz bölgesindeki ağrılar ile ayak ve ayak bileği ağrıları çeken hastalara uygulanmaktadır. Spor yaparken ;tendonların zarar gömesi, kas ezilmeleri, kas ve bağ zorlanmaları, kısmi yırtıklar, eklem burkulmaları, kıkırdak lezyonları ile eklem çevresi doku lezyonlarında oluşan hasar görmesi gibi durumlarda da mezoterapi tedavisi uygulanmaktadır..

Tedavi Ne Kadar Sürüyor?

Tedavi süreci genellikle 5-6 seanstır. Tabi bu durum ağrının bölgesel genişliğine bağlı olarak artabilir. Spor yaparken oluşan ağrılar ve hasarlarda 3 seans yeterli olur. Kronik rahatsızlığınız var ise bu seanslar biraz daha uzayabilir.

Mezoterapi Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Yıpranmış bir cilde sahip olan ya da ciltte henüz yıpranma belirtileri başlamamış bireylerde uygulanabilir. Ayrıca akne, leke tedavisi, cilt sarkmaları, yaşlanma, ciltte kuruluk ve elastikiyet kaybı gibi cilt problemlerine yönelik olarak bireyler tarafından tercih edilen bir tedavi yöntemidir.

BOTOKS / DOLGU

Karaktere göre oluşan çizgilerde botoks ve dolgunun aynı anda kullanılmasının daha iyi sonuçlandığı görülmektedir.

 • Botoks genelde 4 ay sabit kalır, ancak 4-6 ay arasında etkisi hafif hafıf azalmaya başlar. 6 ayda bir botoks yaptırmak uygun olabilir.

 

 • Mimik çizgileri yüzün daha çok üst yarısında oluştuğundan botoksun en çok uygulandığı yerler, kaş arası ve alındır. Ancak yüzde, bunlar dışında da uygulama alanları vardır.

 

 • Dolgu uygulamalarından en çok faydalanılan bölgeler ise dudaklar, elmacık kemiklerinin üzeri, orta yüz bölgesi, göz altı oluğu, yanak-dudak kenarı arasındaki çizgiler, yanaklar, kaşlar ve çenedir .

DERMAROLLER

Dermaroller Nedir?

Uygulama yapılacak bölgede mikro iğneler ile küçük travmalar yaratılır. Bu, o bölgenin mikro yaralanmalar sonucu uyarılmasını sağlar. Uygulama, uyarılan bölgenin kendi kendini iyileştirmesi ve bunu yaparken de yenilenmesi prensibine dayanır.

Dermaroller’da Nasıl Bir Cihaz Kullanılır?

 • Dermaroller iğneleri titanyumdan yapılmıştır.
 • Dermaroller’in ise bir sırasında en az 10 iğne bulunmaktadır.
 • Dermaroller iğne boyutları 0,5 – 2,5mm arasında değişmektedir.
 • Uygulamalar 90 derecelik iğneleme ile yapılır ve epidermal hasarın minimumda tutulması hedeflenir.

Dermaroller Güvenilir midir?

Cihazın bir uzman tarafından kullanılması çok önemlidir.

Dermaroller Kimlere Uygulanabilir?

 • Çatlak, gözenek, leke problemi, sivilce veya yara izlerinden muzdarip olanlara,
 • Cildinde güneş lekesi bulunanlara,
 • Kaz ayağı veya kırışıklıkları olanlara,
 • Saç mezoterapisi yaptırmak isteyenlere,
 • Cilt yenilenmesi isteyenlere uygulanabilir.

LAZER EPİLASYON

Hem kadınların hem de erkeklerin en büyük problemlerinden biri olan istenmeyen tüy sorunsalına kesin çözüm getiren ve konusunda uzman dermatologlar tarafından yapıldığında faydaları ile ön plana çıkan lazer epilasyon, son dönemde giderek daha çok tercih edilir hale gelmiştir.

 • Lazer epilasyona karar verildiğinde kişinin görülüp değerlendirilmesi, gerekiyorsa dermatoloji uzmanı tarafından tüylenmenin nedeninin araştırılması, tahlil ve tetkiklerin yapılması gereklidir.

 

 • Gözleri özel gözlüklerle korumak şartı ile göz kapakları hariç tüm vücut bölgelerindeki tüylere lazer epilasyon uygulanabilir.

 

 • Merkezimizde bulunan Alexandrite Lazer epilasyon cihazı ile her tondaki cilde uygulama yapılıyor.

KILCAL DAMAR TEDAVİSİ

Lazer ile Kılcal Damar Tedavisi

Genelde surat kısmında ve zaman zaman diğer bölgelerde de görünen, kılcal damarların büyüyüp fazlalaşmasıyla cildimizde bizi rahatsız eden kızarık bir görünüm ortaya çıkmaktadır.

Kılcal damar sorunu aynı zamanda aileden dolayı da olabilir. Yani genetik olarak bu hastalığımız olabilir. Genetik olarak gelişen hastalıklar farklı temellere sahip hastalıklara göre daha zorlayıcı etkiler içerebiliyor. Yüksek miktarda alkol kullanımı ise kılcal damarlarınız açısından olumsuz bir etkiye neden olur. Yüksek oranda alınan alkol nedeniyle kılcal damarlarınız giderek genişlemeye başlar. Bu genişle

Lazerle Kılcar Damar Tedavisi Riskli Mi?

Kılcal damar uygulamaları şuanda standart olarak lazer ile gerçekleşiyor. Bu durum daha risksiz bir ameliyat seçeneği sağlıyor. Lazer tedavisi ile bütün bu problemlerin üstesinden gelebilmek mümkündür. Ameliyat öncesi ve sonrasında doktorunuzun çizdiği sınırları aşmamanız gerekiyor. Bu sayede başarılı bir lazer tedavisi deneyimlemeniz mümkün olabilir.

Rahatsızlığın Nedenleri

Kılcal damar rahatsızlığına neden olan etkenler ansızın çok olabilir. Genetik olaylar, güneş ışınları, gebelik ve sonrası, içki, öströjen çoğunluğundan kaynaklanabilir.

ESTETİK ÜNİTESİ

LAZER EPİLASYON

LAZER EPİLASYON

Hem kadınların hem de erkeklerin en büyük problemlerinden biri olan istenmeyen tüy sorunsalına kesin çözüm getiren ve konusunda uzman dermatologlar tarafından yapıldığında faydaları ile ön plana çıkan lazer epilasyon, son dönemde giderek daha çok tercih edilir hale gelmiştir.

 • Lazer epilasyona karar verildiğinde kişinin görülüp değerlendirilmesi, gerekiyorsa dermatoloji uzmanı tarafından tüylenmenin nedeninin araştırılması, tahlil ve tetkiklerin yapılması gereklidir.

 

 • Gözleri özel gözlüklerle korumak şartı ile göz kapakları hariç tüm vücut bölgelerindeki tüylere lazer epilasyon uygulanabilir.

 

 • Merkezimizde bulunan Alexandrite Lazer epilasyon cihazı ile her tondaki cilde uygulama yapılıyor.
KALICI MAKYAJ

KALICI MAKYAJ

Kalıcı makyaj uygulaması, bölgenin renk tonuna uygun pigmentlerin derinin hemen alt kısmına enjekte edilmesiyle tamamlanır.

 • Kalıcı makyajın ömrü genel olarak 2-5 yıl arasındadır. Ancak bu süre kişinin cilt yapısına, yaşına ve yaşadığı çevresel faktörlere göre değişir.

 

 • Makyaj yapılırken bölge lokal anestezik kremlerle uyuşturulur. Bu yüzden ağrı hissedilmez.

 

 • Kişiye özel tek kullanımlık steril iğneler kullanıldığı için son derece güvenlidir.
CİLT BAKIMI

CİLT BAKIMI

Cilt gerek yaşın ilerlemesi gerekse çevresel koşullar nedeniyle zamanla bozulmaya başlar ve eski tazeliğini yitirir. Cildin sağlıklı görünümünü koruyabilmesi ve yaşlanmasının yavaşlatılabilmesi için gerekli bakımın düzenli olarak yapılması oldukça önemlidir.

 • Cilt bakımı cildin oksijen alış verişini arttırmasının yanı sıra ciltte zamanla biriken tozdan, kirden, yağ ve ölü hücrelerden arındırır ve cildin yenilenmesini sağlar.

 

 • Buhar uygulaması, siyah noktaların ve tıkalı gözeneklerin temizlenmesi, peeling, maske, tonik ve nemlendirme gibi işlemler yapılarak cildin ihtiyaçları giderilmektedir ve cildin genç kalması sağlanmaktadır.

 

 • Her kadının cilt tipi aynı değildir. Bu nedenle cilt bakımı yapılmadan önce uzman tarafından cilt tipi belirlenmelidir.
LUMİSHAPE

LUMİSHAPE

Lumishape Nedir?

Kızılötesi ışınlar ve radyo frekanslar kullanılarak, dermis tabakasının ve yağ tabakasının ısıtılması ve bu şekilde oksijen konsantrasyonunun artırılarak hücre metabolizmasının hızlandırılması işlemidir.

Uygulama Aşamaları

 • Kızılötesi dalga boyu aracılığıyla üst deri korunarak cilt 5 mm kadar (dermis tabakasına kadar) ısıtılır.Radyo frekans ile de 5 – 15mm (yağ tabakasına) kadar ısınma sağlanır.
 • Kızılötesi ışınların ve radyo frekansın birlikte kullanılması ile oluşan etki her ikisinin de tek başına kullanılmasıyla oluşan etkiden daha yüksektir.
 • İşlem yapılan bölgede oluşan ısınma, oksijenin hücrelere geçişini artırır.
 • Yağ hücrelerinde artan oksijen konsantrasyonu ise hücre metabolizmasını hızlandırır.

Lumishape’in Etkileri

 • Yağ hücrelerinin boyutlarında küçülme, sayılarında azalma görülür.
 • Lenfatik dolaşımın artması ile bölgesel incelme sağlanır.
 • Cilt yüzeyi daha pürüzsüz hale gelir.
 • Uygulanan vakum masajı, selülit problemi yaşanılan bölgelerde damarların
 • genişlemesini, kan dolaşımının artmasını sağlar ve böylece selülitlerin azalmasına etki eder.
 • Vakumun, kızılötesinin ve radyo frekansın beraber çalışılması ile daha etkili sonuç görülür.
 • Vakumlu masaj sayesinde hücre içindeki lenf sıvılarının, lenf dolaşımına katılması daha kolay hale gelir.
 • Yüzde uygulandığında kaldırıcı ve toparlayıcı etkiye sahiptir. Aynı zamanda göz çevresindeki siyah halkaları ve kırışıklıkları azaltır.
 • Göz torbalarını gözle görülür şekilde düzeltir. Yağ ihtiva eden torbalarda sonuç daha yavaş iken, ödemli torbalarda sonuç daha hızlı görülür.
YÜZ GENÇLEŞTİRME

YÜZ GENÇLEŞTİRME

Fraksiyonel Lazer Nedir?

Son yıllarda cilde hasar vermeden tedavi olanağı sağlayan fraksiyonel lazer sistemleri ile cilt gençleştirme alanında çok başarılı sonuçlar alınmaya başlandı. Fraksiyonel lazerlerde yüksek enerji fraksiyone edilerek, yani bölünerek mikroskobik sütunlar şeklinde cilt altına iletilir ve bu bölgede oluşturduğu ısı  nedeniyle doğal yara iyileşmesini,  kollajen, elastin ve hyaluronik asid  sentezini tetikleyerek yeni ve sağlıklı doku oluşmasını sağlar. Doku onarılırken cilt gerginleşip sıkılaşır, çizgilerden arınır. Kırışıklıklar azalırken
daha canlı ve genç görünümlü bir cilt elde edilir.

Fraksiyonel Lazer ile Cilt Gençleştirme Sonrasında  Ne Olacak?

Cildin kollajen sentezinin tetiklenmesiyle cilt daha canlı ve genç bir görünüm kazanır. İnce çizgiler silinir. Kırışıklıklar azalır ve cilt gerilip sıkılaşır. Yüz ovali bu şekilde tekrar toparlanabilir. Uygulamadan hemen birkaç gün sonra ciltte sıkılaşma ve gerilme hissedilebilir ancak tedavinin gerçek etkisi 6 haftada ortaya çıkacak ve cildiniz 4-6 ay boyunca gençleşmeye devam edecektir. İstenilen sonuç için 6 hafta arayla 3- 5 seans tedavi önerilmektedir.

Fraksiyonel Lazer ile Cilt Gençleştirme Sonrasında  Ne Olacak?

Cildin kollajen sentezinin tetiklenmesiyle cilt daha canlı ve genç bir görünüm kazanır. İnce çizgiler silinir. Kırışıklıklar azalır ve cilt gerilip sıkılaşır. Yüz ovali bu şekilde tekrar toparlanabilir. Uygulamadan hemen birkaç gün sonra ciltte sıkılaşma ve gerilme hissedilebilir ancak tedavinin gerçek etkisi 6 haftada ortaya çıkacak ve cildiniz 4-6 ay boyunca gençleşmeye devam edecektir. İstenilen sonuç için 6 hafta arayla 3- 5 seans tedavi önerilmektedir.

Uygulama Bölgeleri

Yüz, boyun, dekolte, el sırtı, kol gibi birçok vücut bölgesinde cilt gençleştirme için kullanılabilir.

KARBOKSİTERAPİ

KARBOKSİTERAPİ

Karboksiterapi, Karbondioksit (C02) gazının tedavi amaçlı derialtına enjekte edilerek dolaşımın ve dokudaki bölgesel metabolizmanın hızlandırılması işlemidir. Tedavi hızlı, rahat, etkili ve cerrahi olmayan bir yöntem olarak kabul edilmektedir.

 • Sellülit, lokal yağlanma, ameliyat ve yara izleri, boyun, dekolte ve kol bölgesinin toparlanması, el ve yüz cildinin toparlanması ve gençleştirilmesi durumlarında kullanılmaktadır.

 

 • Uygulama ile birlikte; cilt altı mikrodolaşımda damar genişlemesi artar, kılcal damar kan akışı artar ve hızlanır, yağ eritici etki oluşur, yüzeye yakın dokularda oksijen kullanma potansiyeli artar, pH dengesi sağlanır.
SAÇ EKİMİ

SAÇ EKİMİ

Saç dökülmesinden dolayı problem yaşayanlar en kalıcı çözüm olarak saç ekimi yoluna başvurmaktadırlar. Saçları üreten hücreler, zamanla ölmektedirler. Böylece saç, ilk olarak güçsüzleşir, daha sonra büyümemeye başlar ve son evrede dökülür. Bu sorunu yaşayan kişilere saç ekimi en kesin ve kalıcı tedavi türüdür.

 • Saç ekimi, erkek tipi saç dökülmesi görülen herkese yapılabilir. Erkek tipi saç dökülmesi genetik bozukluk olan kişilerde erkeklik hormonuna bağlı olarak görülmektedir.

 

 • Belirleyici olan saç dökülmesinin tipidir. Saç derisi görülür durumdaysa saç derisinin göründüğü bölge olması gerekenin yarısının altında olduğu anlamı taşımaktadır.Bu durumda saç ekimi tedavisi yöntemine başvurulmalıdır.

 

 • Saç ekimi, ekim yapılan bölgeye ve hastanın saç dökülmesinin miktarına ve dökülüp dökülmemesine göre birçok kez yapılabilmektedir.
KAŞ KONTÜR (MİCROBLADİNG)

KAŞ KONTÜR (MİCROBLADİNG)

 • Kozmetik olarak kaş bölgesini yeniden yaratmak ya da o bölgeyi doldurmak için kullanılır. Seyrek kaşların araları doldurulur.

 

 • Yapılacak uygulama ile bozuk kaş şekli düzeltilebilir, düşük kaşlar kaldırılabilir, tıbbi nedenler ile dökülmüş kaşların yerine yeni kaş tasarlanabilir veya seyrek kaşların araları doldurulabilir.

 

 • Tıbbi bir sorun nedeniyle kaşları olmayan kişiler, seyrek veya yarım kaşlara sahip kişiler, daha kavisli kaş sahibi olmak isteyenler, kaşlarını vurgulamak isteyenler, kaşlarını almakta ve şekillendirmekte sıkıntı yaşayanlar, bozuk kaş şekli olanlar kaş – kıl tekniğinden faydalanabilirler.
PRP / MEZOTERAPİ

PRP / MEZOTERAPİ

Mezoterapi ve Prp Tedavileri

Mezoterapi yöntemi ile tedavi oldukça geniş bir hastalık grubunda etkili tedavi olanakları sunmaktadır. Günümüzde daha çok ağrı ve kozmetik sorunlarda mezoterapiden faydalanılmaktadır. Mezoterapi diğer tedavi yöntemleri ile aynı anda kullanılabilmektedir.

Hangi ağrılarda mezoterapi tedavisi uygulanıyor?

Mezoterapi, kireçlenme, bel fıtığı, boyun ve sırt ağrıları, omuz ve dirsek ağrıları, el ve el bileğindeki ağrılar, kalça ve diz bölgesindeki ağrılar ile ayak ve ayak bileği ağrıları çeken hastalara uygulanmaktadır. Spor yaparken ;tendonların zarar gömesi, kas ezilmeleri, kas ve bağ zorlanmaları, kısmi yırtıklar, eklem burkulmaları, kıkırdak lezyonları ile eklem çevresi doku lezyonlarında oluşan hasar görmesi gibi durumlarda da mezoterapi tedavisi uygulanmaktadır..

Tedavi Ne Kadar Sürüyor?

Tedavi süreci genellikle 5-6 seanstır. Tabi bu durum ağrının bölgesel genişliğine bağlı olarak artabilir. Spor yaparken oluşan ağrılar ve hasarlarda 3 seans yeterli olur. Kronik rahatsızlığınız var ise bu seanslar biraz daha uzayabilir.

Mezoterapi Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Yıpranmış bir cilde sahip olan ya da ciltte henüz yıpranma belirtileri başlamamış bireylerde uygulanabilir. Ayrıca akne, leke tedavisi, cilt sarkmaları, yaşlanma, ciltte kuruluk ve elastikiyet kaybı gibi cilt problemlerine yönelik olarak bireyler tarafından tercih edilen bir tedavi yöntemidir.

BOTOKS / DOLGU

BOTOKS / DOLGU

Karaktere göre oluşan çizgilerde botoks ve dolgunun aynı anda kullanılmasının daha iyi sonuçlandığı görülmektedir.

 • Botoks genelde 4 ay sabit kalır, ancak 4-6 ay arasında etkisi hafif hafıf azalmaya başlar. 6 ayda bir botoks yaptırmak uygun olabilir.

 

 • Mimik çizgileri yüzün daha çok üst yarısında oluştuğundan botoksun en çok uygulandığı yerler, kaş arası ve alındır. Ancak yüzde, bunlar dışında da uygulama alanları vardır.

 

 • Dolgu uygulamalarından en çok faydalanılan bölgeler ise dudaklar, elmacık kemiklerinin üzeri, orta yüz bölgesi, göz altı oluğu, yanak-dudak kenarı arasındaki çizgiler, yanaklar, kaşlar ve çenedir .
DERMAROLLER

DERMAROLLER

Dermaroller Nedir?

Uygulama yapılacak bölgede mikro iğneler ile küçük travmalar yaratılır. Bu, o bölgenin mikro yaralanmalar sonucu uyarılmasını sağlar. Uygulama, uyarılan bölgenin kendi kendini iyileştirmesi ve bunu yaparken de yenilenmesi prensibine dayanır.

Dermaroller’da Nasıl Bir Cihaz Kullanılır?

 • Dermaroller iğneleri titanyumdan yapılmıştır.
 • Dermaroller’in ise bir sırasında en az 10 iğne bulunmaktadır.
 • Dermaroller iğne boyutları 0,5 – 2,5mm arasında değişmektedir.
 • Uygulamalar 90 derecelik iğneleme ile yapılır ve epidermal hasarın minimumda tutulması hedeflenir.

Dermaroller Güvenilir midir?

Cihazın bir uzman tarafından kullanılması çok önemlidir.

Dermaroller Kimlere Uygulanabilir?

 • Çatlak, gözenek, leke problemi, sivilce veya yara izlerinden muzdarip olanlara,
 • Cildinde güneş lekesi bulunanlara,
 • Kaz ayağı veya kırışıklıkları olanlara,
 • Saç mezoterapisi yaptırmak isteyenlere,
 • Cilt yenilenmesi isteyenlere uygulanabilir.
KILCAL DAMAR TEDAVİSİ

KILCAL DAMAR TEDAVİSİ

Lazer ile Kılcal Damar Tedavisi

Genelde surat kısmında ve zaman zaman diğer bölgelerde de görünen, kılcal damarların büyüyüp fazlalaşmasıyla cildimizde bizi rahatsız eden kızarık bir görünüm ortaya çıkmaktadır.

Kılcal damar sorunu aynı zamanda aileden dolayı da olabilir. Yani genetik olarak bu hastalığımız olabilir. Genetik olarak gelişen hastalıklar farklı temellere sahip hastalıklara göre daha zorlayıcı etkiler içerebiliyor. Yüksek miktarda alkol kullanımı ise kılcal damarlarınız açısından olumsuz bir etkiye neden olur. Yüksek oranda alınan alkol nedeniyle kılcal damarlarınız giderek genişlemeye başlar. Bu genişle

Lazerle Kılcar Damar Tedavisi Riskli Mi?

Kılcal damar uygulamaları şuanda standart olarak lazer ile gerçekleşiyor. Bu durum daha risksiz bir ameliyat seçeneği sağlıyor. Lazer tedavisi ile bütün bu problemlerin üstesinden gelebilmek mümkündür. Ameliyat öncesi ve sonrasında doktorunuzun çizdiği sınırları aşmamanız gerekiyor. Bu sayede başarılı bir lazer tedavisi deneyimlemeniz mümkün olabilir.

Rahatsızlığın Nedenleri

Kılcal damar rahatsızlığına neden olan etkenler ansızın çok olabilir. Genetik olaylar, güneş ışınları, gebelik ve sonrası, içki, öströjen çoğunluğundan kaynaklanabilir.

Konuşmaya Başlayın
Whatsapp Destek Hattı
Merhaba, Özel Duygu Hastanesi whatsapp destek hattına hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by