Dermaroller ile Cilt Yenileme Tedavisi

ÖZEL DUYGU Hastanesi Dermatoloji Bölümü’nden Uzm. Dr. ŞEFİK BEKİR cilt tedavisinde dermaroller yöntemi hakkında bilgilendiriyor.

Dermaroller üzerinde 200 adet saf titanyum malzemeden yapılmış birinci kalite iğne bulunan silindir şeklinde bir cihazdır. Dünyada neştersiz güzellik sağlayan yöntemler arasında ilk sırada yer alan dermaroller, cilt yüzeyinde gezdirilerek uygulanır. Cilt yüzeyine temas eden iğneler, alt tabakada yer alan ve genellikle cilt sorunlarının görüldüğü dermise (derinin alt tabakasına) mikro kanallar açar. Bu mikro kanalları yara gibi algılayan vücut kendi kendini yenilemeye başlar. Derimize hacim ve dolgunluk veren kollajen ve elastin liflerin üretimi arttırılmış olur.

Ayrıca bu açılan kanallar yardımıyla kullanılan kozmetiklerin ve serumların büyük oranda emilimi sağlanır. Eski yöntemlerde, sürülen kozmetikler cilde %3 oranında nüfuz ederken dermaroller ile birlikte kullanıldıklarında bu oran %400’e kadar çıkmaktadır.

DERMAROLLER NEDİR?

-Dermaroller’ın cilde geçici olarak açmış olduğu mikro kanallar cilt tarafından yara gibi algılanır ve cildin yenilenme-yapılanma süreci başlamış olur. Bu cildin içinde doğal bir anti-aging etki başlatır.

-Dermaroller tedavisi cildin üstünü soymadan, cildi yakmadan, sağlam dokulara zarar vermeden yapılan kolajen uyarma tedavisidir. Hiçbir yan etkisi yoktur.  Her mevsim yapılabilir.

-Dermaroller tedavisi seans sayısı cildin durumuna göre doktor tarafından belirlenir. Uygulama toplam 30 dakika sürer. Seans aralıkları 2-4 hafta arasında değişir.

DERMAROLLER

-İnce çizgi ve kırışıklıklarda,

-Cilt çatlaklarında (stretch marks),

-Gözaltı morluklarında ve torbalarında,

-Akne ve yanık skarlarında,

-Saç kayıplarında,

-Cilt lekelerinin giderilmesinde son derece etkilidir.

Dermaroller, vücutta yüz bölgesinde olduğu kadar vücudun diğer bölgelerinde de

NE GİBİ FAYDALARI VARDIR

– Yaşlı ve keratinize hücresi artmış cildin yenilenmesini sağlar.

– Yeni kolajen, elastin, fibronektin, hylaronik asit stimülasyonunu artırarak anti-aging etki sağlar.

– Kan dolaşımını artırır.

– Ölü hücrelerin ciltten uzaklaştırılmasını sağlayarak cilt dokusunun düzgünleşmesini sağlar.

– Tüm vücut bölgelerinde kullanılanılabilir.

– Ciltte uygulanan ürünlerin doku altına geçişini artırır.

– Çizgi ve kırışıklıkların, çatlakların, yara ve yanığa bağlı oluşmuş skarların, striaların, lekelerin, selülitin, genişlemiş gözeneklerin, gözaltı morluklarının, kellik ve saç kaybı tedavilerinin yapılabilmesini sağlar.

– Cildiniz üzerindeki yaşlanma etkilerini hatırı sayılır sürede dondurur.

UYGULAMA ARALIKLARI VE KAPSAMI

DermaRoller cilt bakım tedavilerinde yaş kısıtlaması yoktur. Sistem tüm cilt tiplerine uygulanabilmektedir. Ortalama 6 seanslık uygulama yeterli olmakta, ihtiyaç duyulan durumlarda 6 ilâ 10 seans devam programı düzenlenmektedir.

Her roller kişiye özel açılır; maksimum 10 seans uygulama yapılabilir. Kişinin farklı ihtiyaçları devam ediyorsa yeni bir roller devreye alınır.Konuşmaya Başlayın
Whatsapp Destek Hattı
Merhaba, Özel Duygu Hastanesi whatsapp destek hattına hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by